Instrukcja sadzenia trawy antysmogowej

Zastanawialiście się kiedyś czy możemy zrobić coś, aby nasze powietrze – szczególnie w mieście – było czystsze? Oczywiście, że możemy, a to zaskakująco proste. Jednymi z najlepszych oczyszczaczy powietrza są… rośliny. Nie trzeba jednak zasadzać egzotycznych kwiatów, bo wystarczy zwykła trawa o nieocenionych właściwościach antysmogowych, której nasiona dostaliście w swoich paczkach. Ta niepozorna roślina to istny “masakrator” smogu;)

Aby zasadzić trawę, trzeba przygotować odpowiednią mieszankę oraz potrzebne narzędzia – opryskiwacz, szpadel, grabie, węża ogrodowego/konewkę. Nie zapominaj także o rękawicach ochronnych.  

Usuń z powierzchni ziemi liście, gruz, chwasty, gałęzie i korzenie. Te mogą być siedliskiem chorób, przez które trawa nie będzie mogła regularnie wzrastać. 

Następnie dokładnie przekop podłoże. Usuń wszystkie większe kamienie. Teraz możesz zmieszać glebę z piaskiem czy kompostem, to poprawi jej stan. Potem działaniach wyrównaj teren i równomiernie go ubij

Kolejnym etapem jest umieszczenie nasion w glebie. Na brzegi trawnika przygotuj nawet dwa razy więcej nasion – kiedy trawa wzrośnie, utworzy tam wytrzymałe krawędzie. Najlepiej jest siać metodą krzyżową – całość trzeba podzielić na połowę i wysiewać wzdłuż i wszerz, co pomoże równomiernie pokryć cały teren. Po wysianiu należy delikatnie go pograbić, a następnie przysypać ziemią o warstwie nie grubszej niż 1 cm.

Trawę można zasadzić także w głębokiej donicy bądź skrzyni na rośliny, takiej jak na przykład ta: (zdjęcie/link) i umieścić ją na balkonie lub na tarasie.

O tym, jak dbać o trawnik dowiecie się więcej na stronie:

https://zrobimywszystko.pl/blog/post/jak-dbac-o-trawnik-poznaj-5-cennych-wskazowek