Kim jesteśmy? (OLD)

Jesteśmy uczennicami klasy drugiej w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Bycie ekologicznym to dla nas nie chwilowa moda, lecz styl życia, a także wiedza, którą chcemy podzielić się właśnie z Wami! Postanowiłyśmy stworzyć projekt, który nam to umożliwi. Dzięki któremu pokażemy, że eko może być każdy, a nawet małe zmiany przynoszą wielkie efekty!!!

Weronika

Zapalona harcerka 22 Warszawskiej Drużyny Harcerek „Brzezina”, do której dołączyła ponad 7 lat temu, a teraz pełni funkcję przybocznej w kadrze. Energiczna, zmotywowana i zawsze z uśmiechem na twarzy! Jak się okazuje posiada ogromny (chodź do niedawna ukryty) talent aktorski, który pokazała podczas szkolnego festiwalu teatralnego. W wolnym czasie czyta książki psychologiczne i ogląda masę filmów romantycznych. Uwielbia pić kawę, a na jej stole często gości także popisowe bezglutenowe brownie i zielona herbata zajmująca 2 pozycję na liście ukochanych napojów. :). W życiu kieruje się zasadą, że zamiast bezczynnie siedzieć i marzyć, lepiej działać! Miłośniczka długich wędrówek i podróży – tych bliskich i dalekich. Jej największym marzeniem jest podróż dookoła świata (koniecznie autostopem!) oraz wyjazd na misję do Afryki.  Lubi zajmować się organizacją różnych wydarzeń, z czym chciałaby wiązać swój zawód w przyszłości 😊

Olga

Olga, wśród przyjaciół znana również jako Blondyna, choć została okrzyknięta największą gadułą w szkole, to każdy przyzna, że rozmowa z nią nigdy nie jest nudna. 😊 Jak już ma wolną chwilę to uprawia sport albo eksperymentuje w kuchni. Robi pyszne tiramisu i potrafi ulepić prawie sto pierogów w godzinę!  Lubi dobre kryminały, a jej ulubiony serial to “Przyjaciele” – chyba nigdy się jej nie znudzi… Lubi otaczać się oryginalnymi pod każdym względem ludźmi i sama eksperymentuje ze stylem zwiedzając wszystkie warszawskie lumpeksy. Jedyna zasada to: żadnych wzorków! Marzeń i planów na przyszłość ma tyle, że z pewnością zabrakłoby miejsca na stronie, żeby je opisać.

Ala

Mól książkowy o wielu talentach. Nie tylko pisze świetnie teksty, ale potrafi nawet wyreżyserować genialną sztukę teatralną  (kto widział, ten na pewno się zgodzi😊). Towarzyska i wyjątkowo rozmowna. Ma wyjątkowy dar do radzenia sobie z konfliktami – kiedy innym puszczają nerwy, ona wkracza do akcji i po mistrzowsku potrafi załagodzić sytuację. Latem pracuje jako instruktor na koloniach, chciałaby też ukończyć kurs instruktora narciarstwa, żeby móc to robić także zimą. Dawniej zmuszana do jedzenia mięsa, od kilku lat wyzwolona wegetarianka – mimo tego, do dzisiaj nie przekonała się do buraków  (tak, w każdej postaci). Czasem żartuje, że powinna była urodzić się w latach 80. – lubi stare, dobre kino i modę w stylu vintage. Jest największą kociarą pod słońcem – sama mieszka z przedstawicielem (a właściwie, przedstawicielką) tego gatunku. W przyszłości chciałaby zobaczyć na żywo swój ukochany musical, czyli oczywiście… „Koty” na deskach teatru „Roma”.