Uczniowie

Drodzy Uczniowie!

Nietrudno jest zauważyć, że dzisiejszy świat zmaga się z wieloma ekologicznymi problemami. Produkujemy coraz więcej śmieci i plastiku, który rozkłada się ponad 400 lat, zanieczyszczamy oceany i nie zwracamy uwagi na skutki naszych działań. 

Czy wiesz, że nauka o ekologii nie musi być nudna?

W LUTYM 2021 ROKU, BĘDZIESZ MIAŁ JEDYNĄ TAKĄ OKAZJĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZEJ EKOLOGICZNEJ GRZE!

W ramach projektu “Zwolnieni z Teorii” przygotowałyśmy projekt o nazwie “GRAJ W ZIELONE”, który pomoże Wam zrozumieć, co może stać się z naszą planetą, jeśli już teraz nie zaczniemy wprowadzać ekologicznych zmian do naszego życia, a także zachęci Was do zmiany nawyków na bardziej sprzyjające środowisku. Z racji, że podstawówkę mamy już dawno za sobą, wiemy, jak żmudne czytanie podręcznika odbiera całą chęć do nauki. Dlatego w naszej grze stawiamy na praktykę – i przede wszystkim – dobrą zabawę. 

W JAKI SPOSÓB BĘDZIE PRZEBIEGAŁ NASZ PROJEKT?

Po zgłoszeniu, przez cały luty, co kilka dni będziesz dostawał na swoją skrzynkę mailową lub rodziców opis problemu ekologicznego, a także zadanie do wykonania. Na jego realizację będziesz miał około 3-4 dni w zależności od zadania. Następnym krokiem, będzie zrobienie mu zdjęcia i wysłanie nam przy pomocy specjalnego formularza. W ostatni weekend lutego (27-28 lutego), odbędzie się także spotkanie online z nami, na którym w grupach 30 osobowych podsumujemy wszystkie zadania i utrwalimy wiedzę przy nich zdobytą. 

To nie wszystko! Cała gra odbędzie się w formie KONKURSU Z NAGRODAMI. Każde zadanie ocenimy punktowo od 0 do 10 zwracając uwagę przede wszystkim na zaangażowanie w jego wykonanie. Trzy najlepsze osoby z każdej 30 osobowej grupy otrzymają grę planszową dla całej rodziny „Było sobie życie. Zbuduj ekologiczne miasto!” lub kreatywne zestawy „Green Science”.

Dodatkowo, każdy uczestnik projektu otrzyma od nas paczkę, w której znajdą się materiały do wykonania zadań, czyli:

  • torba płócienna
  • metalowa słomka
  • mulina
  • mały słoiczek
  • wazelina w metalowej tubce
  • nasiona
  • kawałek materiału

Wszystkie wymienione powyżej rzeczy, przydadzą Ci się w wykonywaniu zadań. Będzie to na przykład: pomalowanie torby naturalnymi barwnikami i metodą tie dye, stworzenie ekologicznej pomadki dla Ciebie bądź Twojej mamy, zasadzenie rośliny, ugotowanie czegoś smacznego lub uszycie (bardzo prostym sposobem, bez użycia igły) woreczka na owoce i warzywa.

Udział w naszym projekcie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY! Wszystkie materiały zostały podarowane przez naszych sponsorów i tylko dzięki nim miałyśmy możliwość zorganizowania gry. 

Przygotowane przez nas paczki będziecie musieli odebrać  w dniach 25 – 29 stycznia z jednej z 12 warszawskich szkół, z którymi współpracujemy. Jeśli jesteś z Warszawy, ale nie uczęszczasz do żadnej z wymienionych w ankiecie szkół będziesz musiał odebrać paczkę, z którejś z nich. Jeśli jesteś spoza Warszawy, także będziesz miał możliwość wzięcia udziału w grze, ale będziesz musiał poprosić rodziców o zapłacenie za koszty wysyłki paczki (około 12 zł) do Ciebie do domu. Więcej informacji przekażemy drogą mailową.

O czym musisz pamiętać wysyłając zgłoszenie do zielonej GRY?

  1. W terminie 25-29 stycznia 2021 r. będziesz musiał odebrać paczkę z jednej z 13 warszawskich szkół lub do 22 stycznia 2021 r. opłacić (Ty bądź Twoi rodzice) koszty wysyłki paczki.
  2. Choć zrobienie wszystkich zadań nie jest obowiązkowe, decydując się na udział będziesz musiał wykonać minimum 4 z nich i przesłać nam ich zdjęcia i odpowiedzi na krótkie pytania specjalnym elektronicznym formularzem.
  3. 26 bądź 27 lutego odbędą się godzinne warsztaty online, na których obecność jest obowiązkowa. Konkretną godzinę spotkania wybierzemy dla Ciebie zgodnie z informacją, którą podadzą Twoi rodzice w ankiecie zgłoszeniowej. W razie niespodziewanych sytuacji pamiętaj, aby poinformować organizatorki z prośbą o zmianę godziny spotkania.

Chętny do wzięcia udziału? 🙂

Koniecznie poproś rodziców o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej, którą znajdą w zakładce zapisy na grę! -> rodzice