Uczniowie

Drodzy Uczniowie!

Nietrudno jest zauważyć, że dzisiejszy świat zmaga się z wieloma ekologicznymi problemami. Produkujemy coraz więcej śmieci i plastiku, który rozkłada się ponad 400 lat, zanieczyszczamy oceany i nie zwracamy uwagi na skutki naszych działań. 

Czy wiesz, że nauka o ekologii nie musi być nudna?

W MARCU 2022 ROKU, BĘDZIESZ MIEĆ OKAZJĘ NA WZIĘCIE UDZIAŁU W NASZEJ EKOLOGICZNEJ GRZE!

W ramach projektu “Zwolnieni z Teorii” przygotowaliśmy projekt o nazwie “GRAJ W ZIELONE”, który pomoże Wam zrozumieć, co może stać się z naszą planetą, jeśli już teraz nie zaczniemy wprowadzać ekologicznych zmian do naszego życia, a także zachęci Was do zmiany nawyków na bardziej sprzyjające środowisku. Z racji, że podstawówkę mamy już dawno za sobą, wiemy, jak żmudne czytanie podręcznika odbiera całą chęć do nauki. Dlatego w naszej grze stawiamy na praktykę – i przede wszystkim – dobrą zabawę. 

W JAKI SPOSÓB BĘDZIE PRZEBIEGAŁ NASZ PROJEKT?

W terminach 18-25 marca na naszej stronie internetowej publikowane będą zadania związane z ochroną środowiska. Na jego realizację będziesz mieć  kilka dni. Następnym krokiem, będzie zrobienie mu zdjęcia i wysłanie nam przy pomocy specjalnego formularza. Na koniec odbędzie się także spotkanie online z nami, na którym podsumujemy wszystkie zadania i utrwalimy wiedzę przy nich zdobytą. Spotkania będą dwa, odbędą się w weekend 26 i 27 marca.

To nie wszystko! Cała gra odbędzie się w formie KONKURSU Z NAGRODAMI, które ujawnimy już wkrótce.

Zeszłoroczne nagrody: