Rodzice

Drodzy Rodzice!

Nietrudno jest zauważyć, że dzisiejszy świat zmaga się z wieloma ekologicznymi problemami. Produkujemy coraz więcej śmieci i plastiku, który rozkłada się ponad 400 lat, zanieczyszczamy oceany i nie zwracamy uwagi na skutki naszych działań. Jesteśmy zdania, że EDUKACJA KLIMATYCZNA powinna rozpoczynać się już od najmłodszych lat.

W ramach projektu “Zwolnieni z Teorii” przygotowałyśmy projekt o nazwie “GRAJ W ZIELONE”, który ma na celu uświadamiać dzieci i młodzież co może stać się z naszą planetą, jeśli już teraz nie zaczniemy wprowadzać ekologicznych zmian do naszego życia, a także zachęcić je do zmiany nawyków na bardziej sprzyjające środowisku. Jak dobrze wiemy, najłatwiej jest dotrzeć do dzieci przez ZABAWĘ i PRAKTYKĘ, dlatego kierowałyśmy się tą myślą przy tworzeniu naszego projektu.

W JAKI SPOSÓB BĘDZIE PRZEBIEGAŁ NASZ PROJEKT?

Zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w całkowicie bezpłatnej GRZE, trwającej przez cały luty 2021 roku. W trakcie tego miesiąca otrzymają łącznie 8 zadań do wykonania przez najbliższe 3 bądź 4 dni. Wykonanie zadania, a dokładniej jego zdjęcie i odpowiedzi na krótkie pytania uczestnicy będą musieli odesłać nam w formie elektronicznej przy pomocy specjalnego formularza. W ostatni weekend lutego (27-28 lutego), wszyscy uczestnicy gry wezmą udział w spotkaniu online z nami, na którym w grupach 30 osobowych podsumujemy wszystkie zadania i utrwalimy wiedzę przy nich zdobytą. Dokładne godziny spotkań dla każdej grupy, uwzględniające informacje zawarte w ankietach o możliwościach czasowych dzieci, uczestnicy dowiedzą się drogą mailową.

Tematy, które poruszymy podczas gry:

 • Dlaczego plastik aż tak szkodzi środowisku, czym można go zastąpić?
 • Jak dbać o ekologię w kuchni?
 • Jak ekologicznie dbać o swoje zdrowie i urodę?
 • Czym jest Fast Fashion i jak tego unikać?
 • Co, gdzie, jak, czyli do jakiego kosza wyrzucić śmieci?
 • Czym jest smog i jak na niego zaradzić?
 • Czy wszystkie środki czystości są nieekologiczne?
 • Jak być eko na zakupach?

Przykładowymi zadaniami będzie: pomalowanie torby płóciennej naturalnymi barwnikami, stworzenie naturalnej pomadki do ust dla siebie bądź mamy, ugotowanie ekologicznego posiłku oraz zasadzenie roślinki.

Dodatkowo, każdy uczestnik projektu otrzyma od nas paczkę, w której znajdą się materiały do wykonania zadań, czyli:

 • torba płócienna
 • metalowa słomka
 • mulina
 • mały słoiczek
 • wazelina w metalowej tubce
 • nasiona do zasadzenia
 • kawałek materiału

Udział w naszym projekcie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY! Wszystkie materiały zostały podarowane przez naszych sponsorów i tylko dzięki nim miałyśmy możliwość zorganizowania gry. Uczestnicy będą musieli odebrać przygotowane dla nich paczki w dniach 26 stycznia – 5 luty z jednej z warszawskich szkół z dzielnicy w której znajduje się szkoła ucznia. Uczniowie spoza Warszawy także mają możliwość wzięcia udziału w grze, jednak będą musieli samodzielnie ponieść koszty wysyłki paczki, a więcej informacji dowiedzą się drogą mailową.

To nie wszystko! Cała gra odbędzie się w formie KONKURSU Z NAGRODAMI. Każde zadanie ocenimy punktowo od 0 do 10 zwracając uwagę przede wszystkim na zaangażowanie w jego wykonanie. Trzy najlepsze osoby z każdej 30 osobowej grupy otrzymają grę planszową dla całej rodziny „Było sobie życie. Zbuduj ekologiczne miasto!” lub kreatywne zestawy „Green Science”.

Do czego zobowiązują się Państwo wysyłając zgłoszenie swojego dziecka do Projektu „Graj w zielone”?

 1. Państwa dziecko, bądź Państwo osobiście odbiorą paczkę z materiałami z jednej z warszawskich szkół, z dzielnicy, w której znajduje się szkoła dziecka (przydzielonej przez organizatorki po zakończonych zgłoszeniach) w terminie 26 stycznia – 5 lutego 2021 r. bądź do 22 stycznia 2021r. opłacą koszty wysyłki paczki.
 2. Dziecko weźmie udział w godzinnych warsztatach online 26 bądź 27 lutego o wyznaczonej przez organizatorki projektu godzinie (ustalonej na podstawie informacji zamieszczonej przez Państwa w ankiecie). W razie niespodziewanych sytuacji poinformują Państwo organizatorki z prośbą o zmianę godziny spotkania.
 3. Dziecko wyśle minimum 4 wypełnione formularze podsumowywujące wykonanie zadania (zamieszczając w nich fotografię i odpowiedzi na pytania)

Szanowni Państwo, miejsca w naszym projekcie już się skończyły, dlatego usunęłyśmy link do formularza zgłoszeniowego, który wcześniej znajdował się w tym miejscu. Jeśli jednak nadal są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w projekcie, prosimy o taką informację na adres projektgrajwzielone@gmail.com. Dopiszemy Państwa na listę rezerwową.